Job of the Week: Manager de parteneriate, Relații la nivel mondial, FA

Suntem încântați să vă aducem detalii despre sarcina actuală a săptămânii – alimentat de GlobalsportsJobs – care este pentru un manager de parteneriate, relații la nivel mondial la fotbal Asociația (FA).

Solicitantul de succes va avea sediul pe Wembley Stadium, în baza unui contract pe termen fix din 3 iunie 2019, până la 31 decembrie 2019. FA este de asemenea disponibil pentru aplicații pe bază de expert, inclusiv cu normă întreagă sau cu normă parțială. Vă rugăm să specificați în mod clar așteptările dvs., precum și orice tip de preferință în etapa aplicației.

Data de închidere a cererilor este 26 aprilie 2019.

FA:

Asociația de fotbal (FA) este organul de conducere al fotbalului din Anglia. Este responsabil pentru promovarea, precum și pentru stabilirea jocului în orice nivel; De la rădăcinile de gazon cu jocul de expert, FA Cup, precum și echipele din Anglia din întreaga lume, precum și are două active de bază: Wembley Stadium, precum și Parcul St George.

Fundal:

Echipa mondială de relații se află în cadrul Asociației de Fotbal Englez la nivel mondial, precum și în divizia de afaceri de afaceri. Funcția este de a maximiza existența EFA pe scena mondială, de a construi conexiuni în cadrul FIFA, UEFA, Confederațiile, precum și colegii asociații naționale, stabilind parteneriate calculate, precum și împărtășirea celei mai bune practici, precum și implicarea în locuri de muncă cu parteneri din lume pentru a conduce Modificare socială cu fotbalul. Echipa IR joacă o funcție de susținere la conducerea FA care operează la FIFA, precum și la nivelul UEFA, la echipele din Anglia care se confruntă în turnee, precum și la echipa de evenimente FA în furnizarea de evenimente la nivel mondial, precum și competiții în Anglia.

Rolul:

Această nouă funcție are nevoie de elaborare, precum și pentru furnizarea de noi programe de interacțiune în confederații, folosind experiența existentă de a lucra în fotbalul mondial. Are nevoie de încredere în colaborarea, precum și pentru echipele de conducere, precum și o capacitate de a crede, precum și de a lucra strategic, pentru a oferi locuri de muncă în străinătate, precum și de a dezvolta o rețea de contacte în întreprinderile naționale. Funcția este prevăzută ca bazată pe Wembley cu călătorii de peste mări.

Responsabilități cheie:

Angajament internațional

Lucrați cu directorul ICA, precum și cu echipa IR pentru a ajuta la stabilirea metodelor de lucru în Confederațiile continentale, precum și pentru a lua obligația pentru creșterea parteneriatelor, așa cum este indicat în regiuni specificate, precum și în țări.

Dezvoltați și oferiți locuri de muncă în aceste domenii, în funcție de impulsul echipei IR de a dezvolta conexiuni cruciale între confederații. Locurile de muncă vor fi varietate de la, de exemplu, organizarea cursurilor de instruire, cum ar fi programele de coaching (de exemplu: femei/bărbați/handicap) până la schimbul de cunoștințe, se observă pe o varietate de subiecte de către agenții FA englezi, pe lângă înființarea de SEE INBOUND din FAS de peste mări, ca precum și delegații.

Legătura, precum și lucrează împreună cu părțile interesate în exterior, cât și cu cele interioare, care vor include FIFA, Confederațiile, asociațiile naționale de peste mări, profesioniștii necesari pentru activitatea de partajare a cunoștințelor, biroul străin și Commonwealth, precum și ONG-uri incluse în dezvoltarea mondială.

Management de proiect

Expedierea operațională a programelor pe care le inițiați, obținând sprijin din partea echipei IR mai largi, după caz.

Asigurați -vă că toate programele sunt furnizate timpului, precum și bugetului, precum și în funcție de strategia FA / IR.

Construirea relațiilor

Dezvoltați o rețea de contacte în cadrul confederațiilor, precum și asociațiile lor naționale, legând cu alții (cum ar fi FIFA/UEFA), după caz.

Construiți un profil FA interior pentru a include colegi/departamente corespunzătoare, după cum este necesar în expedierea activităților.

Gestionează eficient interiorul, precum și părțile interesate din exterior.

Ce caută FA:

Esenţial

Cunoașterea, precum și experiența în fotbalul la nivel mondial, în special familiaritatea cu funcționarea FIFA, precum și cu confederațiile, precum și o înțelegere a peisajului politic la nivel mondial de fotbal politic

O rețea de contacte existente în fotbal

Capacitatea de a crede strategic și creativ

Abilități excelente de administrare a locurilor de muncă – logică, organizată, minuțioasă, de încredere, precum și metodică

Administrarea evenimentelor practice, precum și experiența de expediere

Comunitate ridicată a abilităților de compunere și comunicare

Abilități interpersonale de primă clasă, capabile să interacționeze în orice nivel, precum și să dezvolte parteneriate

De dorit

Abilități de limbă străină

Experiență de a lucra în cadrul unui organ de conducere național sau la nivel mondial

Experiență de a lucra într -un mediu mondial

Ce vă poate oferi FA:

O funcție interesantă, precum și dificilă, în cadrul unei organizații sportive în schimbare, dinamică, precum și de renume mondial.

Beneficii atractive, precum și un venit competitiv pentru candidatul ideal.

Grupul Asociației de Fotbal promovează incluziunea, precum și diversitatea, precum și salută aplicații de la toată lumea. Dacă aveți orice tip de cerințe specifice cu privire la procesul de recrutare sau interviu, vă rugăm să menționați acest lucru în scrisoarea dvs. de acoperire.

Asociația de fotbal (FA)
Asociația de fotbal a fost înființată în 1863 ca organ de conducere al jocului din Anglia. FA este responsabilă pentru toate elementele de reglementare ale jocului de fotbal din Anglia.

Pentru descrierea completă a sarcinii, pe lângă detalii despre exact cum să aplicați pentru acest rol interesant, accesați:

#SportsVenueBusiness – Platforma de frunte pentru știri, vizualizări și evoluții pe piață

Partajează acest articol